Kanały zębowe – przyczyna zakażeń

0
17018
zdrowe_zeby_a_borelioza_kretek_antybiotyki

Borelioza (choroba Lyme) często zasiedla się w jamie ustnej informuje Amerykańskie Towarzystwo Stomatologiczne. Krętki grawitują w kierunku zębów trzonowych. Sprytna zaraza szuka słabych punktów naszego organizmu kryjąc się skutecznie w niewielkich przestrzeniach tworzonych przez kanały zębowe.

Dlaczego tam? Antybiotyki stosowane przez pacjentów z przewlekłą boreliozą nie dostają się do tych kanalików. Idealny azyl dla przestępcy i winowajcy naszych problemów zdrowotnych. Wolno ale skutecznie ekspansja krętków w jamie ustnej zmierza ku środkowej osi uzębienia zajmując docelowo całą szczękę. To stąd do organizmu dostają się najbardziej zjadliwe toksyny. Dużym wkładem w tej dziedzinie wykazał się dr Weston Price, którego odkrycie udowadnia, że ogniskowe bakterie infekcyjne są polimorficzne, co oznacza, że ​​mutują i adaptują się a następnie namnażają jak króliki w kanalikach zębiny, które emanują z każdego zęba. Bakterie stają się mniejsze i beztlenowe – mogą teraz żyć bez tlenu. Stają się również bardziej zjadliwe, a ich toksyny bardziej toksyczne.

Kanały korzeniowe i stare ekstrakcje są najczęstszymi ogniskami infekcji. Każdy ząb połączony jest meridianami z narządami wewnętrznymi, to droga którą krętki dają objawy w różnych częściach ciała. Rozszalały organizm tropi wroga, wytwarza cytokiny. Cytokiny to ból i dolegliwości, to nasz problem objawów i cierpień. Z pozoru zdrowe zęby mogą więc być idealnym schronem dla wielu gatunków bakterii.

Amerykańscy stomatolodzy wprowadzili technikę szukania krętków w zębinie. Jest to przesiewowe badanie elektrodowe. Wiele osób z chorobami serca będzie miało przewlekłą infekcję w miejscu zębów mądrości – trzecich zębów trzonowych. Zęby trzonowe są połączone z meridianem serca, a gdy te zęby są zestresowane chroniczną infekcją, serce jest również zestresowane. Dr Joseph Issels z Niemiec napisał, że wielu pacjentów z rakiem ma dobre wyniki, po usunięciu kanałów korzeniowych. Uważa, że prawie 100 procent kobiet z rakiem piersi cierpi na chroniczną infekcję górnego pierwszego zęba trzonowego. Podobnie narządy rozrodcze są powiązane z górnymi centrami, zarówno męskimi i żeńskimi.

W martwym zębie brakuje dopływu krwi do jego wnętrza. Antybiotyki krążące w krwiobiegu nie mają możliwości penetracji tej martwej tkanki. Z biegiem czasu materiał skumulowany wewnątrz martwego zęba nieco się kurczy. Teraz bakterie tam wchodzą i zmieniają się. Ząb ma zarówno bakterie, jak i toksyny w wyniku ich śmierci, które przenikają do krwiobiegu. Mamy infekcję którą organizm odczuwa ale jej nie widzi. Jedyny istniejącym lekarstwem jest mechaniczne usunięcie problemu. Jeśli łykasz antybiotyki a poprawa jest niewielka lub nie ma jej w ogóle, z pewnością krętki są poza zasięgiem leków. Oprócz zębów podobnie jest z bliznami. Ta martwa tkanka skutecznie chroni krętki.

(https://www.arizonaadvancedmedicine.com/Articles/2013/June/Lyme-disease-often-resides-in-the-mouth.aspx)