Ashwagandha

0
1767

W przewlekłej boreliozie i innych związanych z nią chorobach, Ashwagandha jest adaptogenem medycyny ziołowej, substancją, która poprawia zdolność wytrzymywania stresu, poprawia energię i wytrzymałość, stymuluje białe krwinki do zwalczania infekcji, równoważy funkcję nadnerczy i tarczycy, zmniejsza stan zapalny i zmniejsza niepokój.
Ashwagandha to niezbędne zioło lecznicze, którego używać powinien każdy chory na Lyme. Nie ma porównywalnego leku na receptę. Z badań wynika, że ​​Ashwgandha skutecznie odwraca szkodliwe skutki stresu fizycznego i emocjonalnego, wywołanego przez boreliozę i związane z nią choroby.

Stres związany z chorobą z Lyme może zupełnie zmienić funkcjonowanie naszych zdrowych systemów hormonalnych, regulowanych przez nadnercza. Gdy one funkcjonują prawidłowo, nadnercza uwalniają hormony i inne chemikalia w prawidłowych ilościach. Należą do nich hydrokortyzon, adrenalina i hormony regulujące minerały. W ostrym stresie hydrokortyzon mobilizuje cukier, aby dostarczyć energii, a adrenalina powoduje, że osoba myśli jaśniej, energetyzuje, sprawia, że ​​serce szybciej i mocniej pompuje i pomaga naszym mięśniom w akcji. Ale przy przewlekłym stresie, funkcja nadnerczy staje się rozregulowana i niezrównoważona. Prowadzi to do niskiej energii i niskiej wytrzymałości, zahamowania odporności, niskiej funkcji gruczołu tarczowego, lęku i zwiększonego stanu zapalnego. Opierając się na badaniach Ashwagandha odwraca skutki rozregulowania nadnerczy lub coś, co niektórzy nazywają zmęczeniem nadnerczy.

Działanie

-normalizuje poziom hydrokortyzonu,
-powoduje, że gruczoły nadnerczowe powracają do normy,
-zwiększa poziom hormonów tarczycy,
-zmniejsza zapalne cytokiny,
-zmniejsza działanie czynników utleniających, które mogą wywołać stan zapalny,
-zmniejsza chemię mózgu związaną z lękiem,
-znacząco poprawia wytrzymałość i energię,
-poprawia funkcję krwinek białych w celu zwalczania infekcji.

Alternatywą jest zalecanie żeń-szenia syberyjskiego, lukrecji, rodioli lub ekstraktu z nadnerczy pochodzenia zwierzęcego. Jednak badania wykazują że są to środki zbyt pobudzające. Z kolei Ashwagandha jest energetycznie neutralna i nie stymuluje nadmiernie osoby cierpiącej na chroniczną boreliozę.