TUDCA (Kwas Tauroursoksycholowy)

0
1091
leczenie_suplementacja_ochrona_watroby

Kwas Tauroursoksycholowy (TUDCA) istnieje od dawna, ale dopiero niedawno Dr Jay Davidson, powiązał jego zalety z chorobą Lyme. TUDCA był stworzony dla kulturystów, z przeznaczeniem ochrony i naprawy wątroby po wystawieniu na niszczący wpływ sterydów anabolicznych. Dr Jay koncentruje się na funkcjonalnej, naturalnej medycynie i niedawno był gospodarzem Szczytu Parasite i jest współorganizatorem The Detox Project. W jaki sposób TUDCA może być pomocna w detoksykacji w chorobie z Lyme? – można było wysłuchać na październikowej konferencji. Jest kilka filmików na YB, niestety nietłumaczonych, więc w skrócie przybliżmy fakty.

*TUDCA, czyli „Kwas Tauroursoksycholowy”, pojawił się jako popularna substancja do leczenia problemów z wątrobą i naprawy uszkodzonych komórek.
*TUDCA jest rozpuszczalnym w wodzie kwasem żółciowym, który przeciwdziała toksyczności naturalnego kwasu żółciowego, oczyszcza wątrobę i chroni komórki w całym ciele. Dzięki swoim właściwościom obrony komórkowej przyczynia się do funkcjonowania układu limfatycznego.
*Układ wątrobowy i limfatyczny współdziałają w utrzymywaniu ciała z dala od chorób, toksyn i infekcji. Bez odpowiednich urządzeń oczyszczających system immunologiczny nie może prawidłowo działać, aby zwalczać takie problemy jak borelioza i inne choroby przewlekłe.
*Ważne jest, aby mieć zdrowy układ limfatyczny i wątrobę jako podstawę dobrego zdrowia. TUDCA poprawia czynność wątroby, naprawia komórki i zapewnia narzędzia potrzebne do zapobiegania pojawieniu się objawów z Lyme.
*Ponieważ Lyme chowa się w węzłach chłonnych, prawidłowe czyszczenie węzłów chłonnych i wspomaganie funkcji limfatycznych pomaga zmniejszyć cierpienia w chronicznej boreliozie.
*Czyszczenie układu limfatycznego ma zasadnicze znaczenie dla wspomagania organizmu podczas leczenia boreliozy, a TUDCA jest jednym z wielu suplementów, które mogą wspomagać prawidłowe funkcjonowanie komórek, obok witaminy D3, B-6, magnezu i wielu innych substancji.

Jest to jedna z najpotężniejszych substancji chroniących wątrobę na rynku i ma fantastyczną zdolność przeciwdziałania toksyczności regularnych kwasów żółciowych podczas oczyszczania wątroby i ochrony komórek limfatycznych.
Istnieją badania na to, że TUDCA jest korzystna nie tylko w zakresie watrąby i limfy. Na przykład jest w stanie zmniejszyć stres w retikulum endoplazmatycznym komórki, pomagając w insulinooporności i cukrzycy. Jednak oczyszczenie wątroby i jej ochrona są uważane za jej główne zalety. Te zalety są widoczne przede wszystkim u osób, które doświadczyły już uszkodzenia wątroby w wyniku stosowania sterydów, alkoholizmu, niewłaściwej diety, wysokiego poziomu cholesterolu i długotrwałej antybiotykoterapii.