suplementacja_w_boreliozie

Wyrównanie poziomu boru może pomoc w problemach ze wzrokiem, sercem, zaburzeniami równowagi i pamięci, leczeniu zapalenia stawów, reumatyzmu, dny moczanowej, chorób serca i naczyń krwionośnych, osteoporozy, tocznia, kandydozy, której leczenie z wykorzystaniem boraksu może przynieść dobre rezultaty nawet w trudnych przypadkach. Borax ma działanie przeciwgrzybiczne, przeciwwirusowe i antyseptyczne.

Skoro jest tak dobrze to dlaczego nie stosują tego środka lekarze ILADS i fitoterapeuci?
Jest kilka powodów. Bor, borax, czy nawet kwas borowy jest bezpieczny w małych dawkach, a jego właściwości lecznicze obserwujemy w monoterapii. Co to oznacza? Bor wchodzi w interakcje z innymi lekami, ziołami i suplementami. Jakimi?
* wszystkimi przeciwbakteryjnymi
* wszystkimi przeciwwirusowymi
* wszystkimi przeciwbólowymi
* wszystkimi toksycznymi na wątrobę
* lekami obniżającymi cholesterol
* środkami na zapalenie stawów
* lekami na nerki
* lekami na osteoporozę

Dodatkowy bor może obniżać poziom insuliny we krwi. Może również zmieniać niekontrolowanie poziomy hormonów tarczycy. Suplementacja boru może spowodować zwiększenie stężenia wapnia we krwi i może zwiększyć jego działanie i witaminy D. Do suplementacji boraxem potrzebujemy zdrowych nerek, ponieważ nerki wykonują ciężką pracę aby go wypłukać z organizmu. W innym przypadku dochodzi do kumulacji boru w organizmie co skutkuje jego zatruciem.
Przy stanach wrażliwości hormonalnej, jak rak piersi, rak macicy, rak jajnika, endometrioza lub włókniaki macicy, bor działa jak estrogen. Unikać wtedy należy nie tylko dodatkowego boru lecz również stosować dietę o niskiej zawartości boru.
Ludzie dopatrują się sensacji, nagonki itp. Czytają to co chcą usłyszeć i łatwo ulegają teoriom spiskowym. Podobnie jest z chlorem a właściwie podchlorynem sodu (MMS). Niektórym pomoże a innych zniszczy.

Przed wprowadzeniem tego preparatu do arsenału leczenia boreliozy, chory powinien być uprzedzony o możliwościach poważnych skutków ubocznych. Ciągle panuje przekonanie że jak sąsiadce pomogło to innym też pomoże. Jeśli ktoś odpowie na pytanie, czym różni się bor kopalina od boraxu (czteroboranu sodu), temu konia z rzędem. Poniżej źródła
z bibliografią. Artykuły, które podkreślają cudowne właściwości terapeutyczne boraxu są pozbawione odnośników i pisane przez anonimowych autorów nie uwzględniając poważnych zakaźnych chorób współistniejących.

Źródła:
-http://healthtools.aarp.org/natstandardcontent/boron/3
-https://www.rxlist.com/boron/supplements.htm