Bartonella – Houttuynia

0
4353
ziola_przy_boreliozie

Z technicznej strony bartonelloza jest koinfekcją boreliozy, ale tylko technicznej. Należy pamiętać, że ostatnie badania dowodzą, że możemy chorować na bartonellozę, nie chorując na boreliozę. Oczywiście sama barto nie byłaby w stanie osiągnąć miana choroby chronicznej dlatego dobiera sobie różne inne koinfekcje jak mykoplazma, chlamydia czy babesia. Jeśli bartonella nie posiada koinfekcji, dość szybko dochodzi do samowyleczenia.

W zakażeniu Lyme barto w objawach wiedzie prym i uważa się, że same objawy boreliozy robią się nieistotne w kontekście wyśrubowanych objawów bartonelli, która podkręca do maksimum objawy innych koinfekcji. Innymi słowy, kiedy mamy do czynienia z boreliozą i bartonellozą, to ta druga będzie mnożyć objawy tej pierwszej. Ze względu na mnogość szczepów i odmian zdiagnozowanie bartonelli graniczy z cudem. Mało tego, dowiedziono, że badania serologiczne charakteryzują się ciągłą zmiennością i to w krótkim okresie czasu. Wyniki na przemian mogą być raz dodatnie, raz ujemne. Lekarze w leczeniu muszą kierować się intuicją, w której pomoże im spektrum charakterystycznych objawów.

Kiedy bartonella wchodzi do organizmu, zakaża i żyje w komórkach śródbłonka. Komórki śródbłonka to najbardziej wewnętrzna ściana naczyń krwionośnych i układu limfatycznego. Bartonella jest również znana z infekowania krwinek czerwonych, wątroby (podniesienia poziomu enzymów), śledziony, serca (powodującego złogi tłuszczu, które zakłócają bicie serca) i każdego innego narządu w ciele. Zaangażowanie skóry w przypadku bartonelli jest ogromne, ponieważ patogen jest zdolny do indukowania VEGF (czynnika wzrostu śródbłonka naczyniowego) w organizmie. VEGF to białko wytwarzane przez komórki, które stymuluje tworzenie nowych naczyń krwionośnych. Ponieważ bartonella nienaturalnie stymuluje ten proces, to jest on nieuregulowany. Naczynia włosowate otwierają się, rozpraszają krew, która powoduje przedziwne ślady na skórze.

Objawy skórne obejmują wysypki, trądzik, czerwone punkciki, guzki lub grudki pod skórą oraz najbardziej znaną manifestację skóry, rozstępy, znane również jako „smugi bartonelli”.
Dr Klinghardt mówi, że bartonella – podobnie jak babesia – „żyje głównie w płucach”. Stephen Buhner odnosi się do długotrwałego kaszlu bez widocznego pochodzenia, który wskazuje na zakażenie bartonellozą.

Ponieważ bartonella ma powinowactwo do infekowania i życia w komórkach śródbłonka, zapalenie węzłów chłonnych jest bardzo charakterystyczne, jednak występuje ono nie przy każdym gatunku Bartonelli.
Jedynym naprawdę specyficznym i wspólnym dla wszystkich infekcji bartonellą objawem, jest ból w podeszwach stóp. Schaller MD, odnosi się do wpływu bartonelli na układ szkieletu i mówi otwarcie „zakażenie kości”. Ból kości, ścięgien i mięśni (zwłaszcza nóg) jest bardzo charakterystyczny dla barto, natomiast stawy to domena boreliozy, mykoplazmy lub chlamydii.

Bartonella silnie wpływa na umysł, emocje, gwałtowne wahania nastroju, począwszy od skrajnej wściekłości – czasem nazywanej „morderczą wściekłością” – po ataki paniki, agitację i ciężką depresję. To bartonella doprowadza niejednokrotnie do samobójstw. Bartonella może zwiastować początki schizofrenii i zaburzeń dwubiegunowych.
Choroba z Lyme powoduje objawy neurologiczne, ale bartonella robi to na innym, bardziej szkodliwym poziomie. Najprawdopodobnej to ona odpowiada za tak zwaną neuroboreliozę. Intensyfikuje ból, drętwienia, pełzania, fascykulacje, pieczenia i palenia skóry. Daje odczucia typu „szpilki i igły”, zwłaszcza w stopach. Infekcje układu nerwowego mogą obejmować napady padaczkowe, zapalenie mózgu, bóle głowy i nadwrażliwości różnego typu. Bartonella jest bardzo kłopotliwa dla oczu i powoduje wiele zaburzeń widzenia. Poza podstawowymi objawami, takimi jak ból oczu, męty, zamglone widzenie, zapalenie spojówek, halucynacje, rozbłyski, rozjaśnienie, może dojść do zaburzenia percepcji głębi, różowych oczu, a nawet uszkodzenia siatkówki.

Osoby z zakażeniem bartonella mogą zauważyć zmiany w oddawaniu moczu. Podczas oddawania moczu mogą pojawić się bóle lub uczucie pieczenia, wzmożone poczucie konieczności pójścia do łazienki i trudności w wydalaniu moczu. Przesuwając system wydalniczy do nerek, znane są również infekcje dróg moczowych oraz inne zaburzenia. Często w bartolenozie kolor moczu może przyjąć ciemny kolor. Lista możliwych objawów, które może odczuwać osoba zarażona bartonellą, jest ogromnie rozległa i może obejmować, powikłania sercowe, problemy z nerkami, zajęcie uszu (zatkanie, szumy, piski), powikłania reprodukcyjne, gorączkę niewyjaśnionych przyczyn, zmęczenie, mgłę mózgową (dysfunkcja poznawcza), duszność, dysfunkcja pęcherzyka żółciowego, omdlenia, zawroty głowy, nadmierne pocenie się w ciągu dnia, kłujący ból w klatce piersiowej, i zaburzenia żołądkowo-jelitowe (np. GERD)

Osoby z zakażeniem Bartonella mogą czuć się tak, jakby znajdowały się w płonącym domu. Mogą mieć gorące, palące, bolesne odczucia w stopach, nogach, rękach i / lub rękach.

Biorąc pod uwagę, że infekcja może wpływać na każdy narząd, w tym na mózg, oznacza to, że bakterie , a szczególnie toksyny mogą wędrować do każdej części ciała. Te cechy można scharakteryzować za pomocą czegoś, co nazywa się „toksynami ognia”. W chińskiej medycynie zioło zwane „houttuynią” jest klasyfikowane jako „Oczyszczanie z ciepła „. Zioło z powodzeniem używane jest w leczeniu Bartonelli, ma właściwości przeciwbakteryjne, przeciwwirusowe i usuwa toksyny ciepła. Houttuynia ma słabe właściwości mobilne , dlatego potrzebuje transporu-taksówki, aby dotrzeć do dedykowanych zakamarków ludzkiego ciała. Jeśli połączymy houttunię z nalewka ze szczeci, dotrze ona do palących nóg. Gałązki cynamonu przeniosą houttuynię do układu limfatycznego, a korzeń kudzu pomoże jej spenetrować szyję, barki i głowę. Spożywanie houttuynii powinno dzienie zawierać dawkę od 2 do 4 gramów ekstraktu.

Bartonella jest trudniejsza do leczenia niż borelioza. Antybiotyki tylko maskują objawy, zaleca się więc w czasie antybiotykoterapii stosowanie preparatów ziołowych, a szczególnie houttuynii z transporterami. Bartonella z dużą łatwością przenoszona jest przez wszy, kleszcze, pchły, muchy piaskowe, komary i zadrapanie kota. Dr Dempsey donosi, że Bartonella powoduje „syndrom aktywacji komórek tucznych”, czyli nadmierną reakcję komórek , które przyczyniają się do naturalnej obrony organizmu. Komórki tuczne często reagują na obecność Bartonelli poprzez uwalnianie oparów prozapalnej substancji chemicznej znanej histaminą, która powoduje wodniste oczy, katar, zapalenia i inne objawy alergii. Dr Dempsey – to ekspert w dziedzinie chorób Bartonelli – i to ona stanowczo stwierdza że chorobę Hashimoto wywołuje bartonella. Nie wyklucza jej udziału w powstawaniu innych chorób autoimmunologicznych. Pamiętajmy, że bartonella niszczy zastawki serca – podsumowała doktor.

.