Kwas alfa-liponowy ALA

0
1100
uniwersalny_przeciwutleniacz_Lyme-Hashimoto_cukrzyca_niewydolność_nerek

ALA – Dr Lester Packer nazywa go uniwersalnym przeciwutleniaczem, który wydłuża metabolizm witaminy C, glutationu i koenzymu Q10 oraz pośrednio odnawia witaminę E. Kwas alfa liponowy przekształca glukozę (cukier we krwi) w energię. Co oznacza słowo przeciwutleniacz? Jest to substancja, która atakuje „wolne rodniki”, czyli odpady powstałe w wyniku tworzenia się energii. Wolne rodniki powodują szkodliwe reakcje chemiczne i uszkadzają komórki utrudniając ciału detox i zwalczanie infekcji Lyme. To one powodują uszkodzenia narządów i tkanek.

Choroba z Lyme, Hashimoto, cukrzyca i niewydolność nerek, wymagają suplementacji ALA. Jego brak w tych schorzeniach objawia się neuropatią obwodową i powoduje ból, palenie i pieczenie, drętwienie i mrowienie oraz osłabienie mięśni. Ponieważ kwas alfa-liponowy może przekraczać barierę krew-mózg to łatwo go penetruje, ma działanie ochronne tkanki mózgowej i nerwowej. Zapobiega udarom mózgu i innych zaburzeniom. Nowe badania przeprowadzone na myszach wykazały, że suplementy kwasu liponowego mogą hamować powstawanie zmian tętniczych, obniżać stężenie trójglicerydów i zmniejszyć stan zapalny naczyń krwionośnych. Kwas alfa liponowy jest uważany za warunkowo niezbędny składnik odżywczy przeciwutleniaczy w chorobie z Lyme.

Dr Horowitz w jednej ze swoich prezentacji wideo zaleca ALA przy detoksykacji wątroby i usuwania skutków neuropatii. W Lyme dawka to 1200 mg dziennie czyli 2×600 mg. Ale zaczynać należy od mniejszej dawki. ALA zażywamy z jedzeniem. Pamiętajmy, że w czasie antybiotykoterapii dochodzi do porażenia nerwów, skutkiem są odrętwienia czy mrowienia, więc pytajcie lekarzy czy warto rozważyć tą suplementację.

Jeszcze słowo o herxie. W czasie obfitych herxów, na podstawie doktoranckiej pracy Martina Palla należy stosować kwas alfa liponowy (ALA), n-acetylocysteina (NAC), glutation oraz Ecklonia Cava Extract. To ekstrakt pochodzący z glonów morskich, bardzo silny doustny antyutleniacz który stopuje cytokiny zapalne. Ecklonia Cava posiada unikalną formę polifenoli o nazwie phlorotannins, które są chemicznie odmienne od wszystkich polifenoli lądowych. Ecklonia Cava uważana jest do 10 razy silniejsza niż jakiekolwiek polifenole lądowe.