L-treonian magnezu

0
1025
suplementacja_borelioza_odbudowa_pamiec_bol

Bóle neuropatyczne czy zaniki pamięci to okręty flagowe boreliozy. Naukowcy odkryli, że nowa wysoce przyswajalna forma magnezu zwana L-treonianem magnezu w sposób bardzo wydajny koncentruje się w mózgu, odbudowuje zerwane synapsy (miejsce komunikacji błony kończącej akson z błoną komórkową drugiej komórki) oraz przywraca zdegradowane połączenia neuronalne, jakie obserwuje się wśród chorych na Lyme czy Alzheimera.
L-treonian magnezu zapobiega i przywraca deficyty pamięci związane z bólem neuropatycznym poprzez hamowanie aktywności TNF-α. Badania kliniczne wykazały, że doustne zastosowanie MgT jest w stanie zapobiec i przywrócić deficyt pamięci krótkotrwałej (STM) i jest i skutecznym lekiem do leczenia zaburzeń neurologicznych.

Niedobór magnezu może wywoływać różne objawy, począwszy od apatii, psychozy do zaburzeń pamięci. Co więcej spowalnia regenerację mózgu po urazie psychicznym oraz jak wykazały badania laboratoryjne – przyspiesza starzenie się komórek. Co jest szczególnie niepokojące, niedobór magnezu w początkowej fazie może nie wywoływać żadnych wyraźnych objawów. Częścią tego problemu jest fakt, że wysokie stężenie magnezu w mózgu jest trudne do utrzymania przez organizm. Z tego powodu, naukowcy już od dawna poszukiwali sposobów na trwałe podwyższenie stężenia magnezu w mózgu. L-treonian magnezu pod postacią doustnego suplementu zmaksymalizował “napełnienie” mózgu magnezem, jak się okazuje, przynosi fascynujące rezultaty. Badania wskazują, że L-treonian magnezu wpływa na proces lękowy, stąd wydarzenia, które uprzednio wywołały reakcję emocjonalną nie powodują już uczucia strachu. MgT wspomaga region przedczołowy mózgu blokując powrót dawnych wspomnień związanych ze strachem.
L-treonian magnezu (MgT) to nowa forma, która znacznie zwiększa poziom magnezu w mózgu niż standardowe suplementy.