Chelatacja

0
1154
detoksykacja_toksyny_dieta_borelioza_oczyszczanie_chelatacja_metale_ciezkie

Pamiętajmy że chelatację przeprowadzamy pod czujnym okiem fachowca. Grzebanie samemu przy metalach może spowodować ich redystrybucję. Ważne jest aby pamiętać, że poziom symptomów, które mogą powodować metale, jest związany z miejscem ich osadzenia w ciele. Jeśli nie uzyskamy prawidłowego wiązania to nie uzyskamy jego wydalenia, a jedynie jego przemieszczenie. W związku z tym możliwe jest, że przeniosą się z mniej szkodliwego miejsca do miejsc, w których objawy ulegną nasileniu, np do mózgu. Każdy kto sam zdecyduje się na detoksykację metalami ciężkimi, podejmuje ryzyko. Problem polega na tym, że wszyscy jesteśmy obciążeni różnymi metalami ciężkimi, które w większym czy mniejszym stopniu, wpływają na postęp naszego leczenia. Nierzadko zdarza się, że dopóki nie przeprowadzimy chelatacji, to nie uzyskamy postępów w leczeniu choroby z Lyme. Brak norm, które określałyby kiedy dany metal jest dla nas problemem, wywołuje dyskusję , kiedy chelatacja ma sens. Przyjmuje się więc za fakt, że kiedy jesteśmy obciążeni metalami i mamy problemy ze szlakami mineralnymi, wówczas chelatacja jest wskazana. Metale ciężkie są bardzo złożonym obszarem, który bierze udział w wielu chronicznych schorzeniach. Ważne jest, aby mieć lekarza, który rozumie złożoność toksyczności metali ciężkich i wie jak ją leczyć. Wszystkie chroniczne stany chorobowe prawdopodobnie zawierają składnik metalu ciężkiego.

Odzyskanie zdrowia może nie być możliwe bez rozwiązania potencjalnych problemów związanych z toksycznością metali. Lekarze zaczynają od testu prowokacji za pomocą DMPS lub EDTA z wapniem, pobierając mocz z 24 godzin. Dostarcza to lekarzowi informacji na temat przybliżonego poziomu metali oraz bilansu minerałów. Testowanie włosów może być również użyteczne, ale test jest mocno interpretacyjny i nie jest tak dokładny jak test prowokacyjny. Jeśli poziom minerałów zostanie poważnie zakłócony, może to być oznaką poważnego problemu z metalami ciężkimi. Ciężka toksyczność metali ciężkich z zajęciem neurologicznym może wymagać szeregu różnych metod chelatowania i detoksykacji, a także uzupełniania potrzebnymi minerałami. Odpowiednia suplementacja minerałów jest kluczem do sukcesu każdego dobrego programu detoksykacji metali ciężkich. Jeśli masz jeszcze plomby algamentowe i zdecydowałeś się na chelatację – nie rób tego. Udokumentowano, że czynniki chelatujące mogą w rzeczywistości pociągać metale z zębów do ciała. Nie ma jednego protokołu chelatacyjnego który usuwałby wszystkie złe metale z ciała. Są to zestawy różnych terapii, które trwają dłuższy czas.

Chelatacja jest wykorzystywana głównie przez holistycznych lekarzy i naturopatów. Chcąc polecić bezpieczną terapię chelatacyjną stwierdzić trzeba, że takowa nie istnieje. Wszystkie techniki chelatujące, zarówno naturalne jak i syntetyczne, usuwają z ciała pewne niezbędne związki mineralne. Jest to poważny problem. Po pierwsze: wiele osób ma już poważny niedobór wielu podstawowych minerałów, takich jak cynk, chrom, selen, mangan i inne. Jeśli usunie się choć odrobinę niezbędnych minerałów, osoba może stać się znacznie bardziej chora. Zaburza to równowagę chemiczną organizmu, często w sposób trudny do naprawienia. Uzupełnienie tych ważnych składników mineralnych doustnie lub dożylnie nie jest sprawą prostą. Właściwe substancje mineralne często pochodzą z pożywienia i nie można ich zastąpić pigułkami czy wlewami. W rzeczywistości uzupełnianie minerałów w ludzkim ciele jest bardzo subtelnym, wymagającym procesem i nie można tego zrobić tak po prostu „wrzucając” do krwioobiegu suplementy. Wszystkie związki chelatujące są toksyczne lub potencjalnie toksyczne. Wiadomo, że syntetyczne chelatory takie jak EDTA, DMPS, DMSA, penicyloamina, deferoksamina i inne, są szczególnie toksyczne dla nerek. Niektóre protokoły chelatowania wymagają okresowego sprawdzania przez lekarza czynności wątroby i nerek pacjenta, niestety prawidłowe wyniki badania krwi wątroby i nerek nie są wystarczająco miarodajne aby określić stopień zniszczenia przez chelatory. Jeśli podejrzewamy, że naszym problemem są metale ciężkie, zastosujmy w miarę bezpieczną chelatację naturalną.

Jedno z założeń potwierdza, że wirusy hamują uwalnianie metali ciężkich z organizmu, odnotowano to w badaniu dzieci autystycznych. Wiele dzieci z autyzmem miało wirusy, a kiedy zaczęto stosować leki przeciwwirusowe, zaczęły one wydalać metale ciężkie w moczu. Stało się to bez podawania środków chelatujących. Po prostu przez wyłączenie wirusów ciało zaczęło działać skuteczniej i nastąpiło uwolnienie metali ciężkich. Podstawą chelatacji z użyciem środków naturalnych jest zażywanie protokołów przeciwwirusowych. Najczęściej występujące metale ciężkie w boreliozie to rtęć, aluminium i ołów. Lyme i rtęć ulubiły sobie mózg i działają synergicznie.

*Chelex( firmy Xymogen) – zawiera małe ilości DMSA i EDTA, wraz z kolendrą, chlorellą, kwasem alfa liponowym, N-acetylocysteiną i czosnkiem. Może być stosowany w połączeniu z innymi chelatorami, ale jest doskonałym samodzielnym lekarstwem na łagodniejszą chelatację, co często jest koniecznością u osób bardzo wrażliwych i cierpiących na choroby przewlekłe, takie jak borelioza. Prosty w dozowaniu.
* Chlorella i kolendra to opcje, które dr Klinghardt wykorzystuje do detoksykacji metali ciężkich.
*Heavy Metal Detox. Jest to połączenie czynnika wzrostu chlorelli, chlorelli vulgaris i kolendry. Jest skuteczny przeciwko większości metali ciężkich, w tym aluminium, antymonu, arsenu, berylu, kadmu, ołowiu, rtęci, niklu, talu i uranu, nie usuwając dobrych, niezbędnych minerałów z organizmu.
*Czopki Detoxamin® Ca-EDTA. Ta metoda podawania chelatacji EDTA jest wyjątkowo skuteczna. Organizm przetwarza produkt bez konieczności filtrowania go przez kanały wątrobowe. Jest wydajniejszy, mniej inwazyjny, 70% tańszy i bezpieczniejszy od chelatacji EDTA.
*Zeolite i Zeolite HP to produkty firmy NutraMedix. Ze względu na ładunek ujemny i strukturę podobną do plastra pszczelego, zeolity z rodziny klinoptylolitów są w stanie
wyeliminować metale ciężkie, niektóre wirusy i wiele naładowanych dodatnio toksyn wytwarzanych przez człowieka. Zeolity mają wielką przyszłość w wspieraniu detoksykacji licznych toksyn.
*NDF® to detoksykator metali ciężkich i chemikaliów, który bezpiecznie usuwa toksyczne metale ciężkie, chemikalia i pestycydy, jednocześnie równoważąc korzystne poziomy składników odżywczych i mineralnych. Jest to łagodna formuła odtruwająca dla osób cierpiących na przewlekłe schorzenia. NDF® zwiększa wydalanie metali ciężkich, takich jak rtęć, ołów, aluminium i 19 innych.
*Wszyscy którzy podejmą chelatację, a mają problem z tarczycą, mogą zastować Modifilan – Ekstrakt z czystego brązowego wodorostu, który obniża wysoki poziom cukru we krwi i poziom cholesterolu oraz poprawia funkcję tarczycy. Odtruwa palaczy