detoksykacja_organizmu_toksyny_metylacja_preparaty_wiazace_toksyny

Istnieje wiele dobrze nam znanych syntetycznych środków wiążących toksyny, które są bardzo skuteczne, ale raz są na receptę, a dwa są problematyczne. Do najbardziej popularnych należy cholestyramina i welchol. Trzeba przyznać, że są to bardzo skuteczne preparaty w wiązaniu się z toksynami, ale są bezkrytyczne i wiążą się ze wszystkim: z żywnością, minerałami i witaminami. Długotrwałe stosowanie tych preparatów ogałaca nasz organizm z potrzebnych pierwiastków pozbawiając witalności. Po za tym posiadają całą gamę efektów ubocznych od zaparć, bólu brzucha, gazów i wzdęć, do wysypek skórnych, bóli stawów i mięśni, czasem krwawienia i objawów grypopodobnych.

Istnieją naturalne środki wiążących toksyny, które są tak samo skuteczne jak farmaceutyczne środki wiążące i nie mają żadnych niebezpiecznych skutków ubocznych. Ze względu na to, że w boreliozie z Lyme jesteśmy zmuszeni niejako do suplementacji spoiw w sposób ciągły, warto jest mieć ich kilka w swoim arsenale i cyklicznie je wymieniać.

**WĘGIEL AKTYWNY – Aktywowany węgiel drzewny może być stosowany do leczenia zatruć, zmniejszania ilości gazów jelitowych, obniżania poziomu cholesterolu, leczenia problemów z przepływem żółci (cholestaza) podczas ciąży. Jest także skuteczny w usuwaniu większości toksyn powstałych w wyniku reakcji wymierania podczas leczenia boreliozy (Lyme). Łagodzi skutki herxa przez wiązanie się z nadmiarem amoniaku w ciele. Węgiel aktywowany jest bezpieczny dla większości osób dorosłych, gdy jest stosowany krótkotrwale. Jednak długotrwałe stosowanie może powodować zaparcia i czarne stolce. Podczas zażywania zawsze należy odczekać co najmniej godzinę od jedzenia lub suplementacji, aby uniknąć ich związania. Ilość przyjmowanego leku zależy od mocy leku i formy leku. Dawkowanie jest ściśle dobierane do indywidualnej predyspozycji i stanu choroby.

*GLINKA BENTONITOWA – Ponieważ glina nie wymaga przetwarzania, stała się popularnym, naturalnym i opłacalnym sposobem detoksykacji organizmu. W przeciwieństwie do węgla aktywnego, który fizycznie wiąże się z toksynami, glinka bentonitowa wiąże się „elektrycznie” z toksynami. Glinka bentonitowa wiąże się z substancjami o innym ładunku elektrycznym. Ta potężna moc gliny wiąże nie tylko toksyny, chemikalia, zanieczyszczenia, ale również metale ciężkie w jelitach, skórze i ustach . Stosowanie glinki bentonitowej ma drugie dno, które możemy nazwać korzyścią uboczną. Dostarcza nam zawarte w sobie naturalne witaminy i minerały, które wchłaniane są w taki sam sposób jak suplementy. Dlatego niektórzy ludzie używają jej jako źródła ważnych składników odżywczych, w tym wapnia, magnezu, krzemionki, sodu, miedzi, żelaza i potasu. Możemy dodawać ją do kąpieli, co pozwala na usunięcie toksyn podskórnych.
Czasem może występować niewielki dyskomfort związany z jelitami, który można usunąć przez zwiększenie spożycia wody. Sama FDA uznała bentonit jako „ogólnie uważany za bezpieczny”. Podobnie jak węgiel aktywowany, glinę bentonitową należy przyjmować co najmniej godzinę przed posiłkiem, aby uniknąć przypadkowego związania. Należy pamiętać aby nie używać metalowych łyżek ani nie dopuszczać do kontaktu metalowych przedmiotów z glinką, ponieważ metal zmieni ładunek elektryczny glinki, co uczyni ją mniej skuteczną.

*KOLENDRA – zielona przyprawa, której nasion używa się do wspomagania funkcji wątroby, zwalczania infekcji bakteryjnych, pobudzania enzymów trawiennych, detoksykacji wątroby i nerek, pobudzania pamięci, łagodzenia wysypek skórnych i stymulowania wydzielania insuliny. Fitoterapeuci zauważyli jej zalety, że kolendra może być pomocna w pozbyciu się niechcianych metali ciężkich. Badania wykazały, że poziom rtęci, ołowiu i glinu w moczu znacznie wzrasta podczas oczyszczania kolendrą. Zmienia ona ładunek elektryczny wewnątrzkomórkowych złogów metali ciężkich w stan neutralny, co powoduje ich uwalnianie z organizmu i umożliwia ich wydalanie poprzez trawienie. Oprócz zdolności do wiązania metali ciężkich, kolendra ma również znaczące właściwości przeciwgrzybicze, antyseptyczne i przeciw utleniające. Przeciwbakteryjne związki pomagają utrzymać zdrowy układ moczowy wolny od bakterii w środowisku alkalicznym. Jego naturalne właściwości antybakteryjne pomagają chronić zarówno przed chorobami przenoszonymi przez żywność jak i przez wodę. Na rynku można spotkać preparat Clinarto z domieszką kopru włoskiego, anyżu, kminku, stosowany do wiązania metali ciężkich w jelitach. Preparat jak i sama chelatacja, uznawana jest z bezpieczną.

*CHITOSAN – jest rodzajem błonnika pokarmowego uzyskiwanego z pancerzy skorupiaków, w tym kraba, homara i krewetki. Jest to naturalny związek występujący w chitynie. Jest bardzo włóknisty i blokuje wchłanianie tłuszczów i cholesterolu w diecie, dlatego niektórzy pacjenci używają go do odchudzania lub obniżania poziomu cholesterolu. Wiąże się z metalami ciężkimi usuwając komórki tłuszczowe, które je zawierają oraz inne toksyny. Chitosan pod względem struktury chemicznej jest zbliżony do kwasu hialuronowego i wykazuje podobne jemu właściwości. Poprzez stymulację komórek układu odpornościowego hamuje rozwój mikroorganizmów .Chitosan jest również stosowany w leczeniu choroby Leśniowskiego-Crohna i powikłań, z którymi często spotykają się pacjenci z niewydolnością nerek poddawani dializie, w tym wysokiego poziomu cholesterolu, anemii oraz utraty siły i apetytu. Ponieważ chitosan pochodzi z zewnętrznego szkieletu skorupiaków, istnieje obawa, że ​​osoby z alergiami na skorupiaki mogą być również uczulone.

*CHLORELLA – To glony bogate w składniki odżywcze, w tym aminokwasy, chlorofil, beta-karoten, potas, fosfor, biotynę, magnez i witaminy z grupy B. Badania wykazały, że chlorella przynosi korzyści całemu organizmowi, wspierając zdrową funkcję hormonalną, zdrowie układu sercowo-naczyniowego, negując niektóre skutki chemioterapii i radioterapii oraz obniżając ciśnienie krwi i poziom cholesterolu. Jest również znany jako silny detoksykator. Jedną z najbardziej znaczących korzyści zdrowotnych chlorelli jest to, że wiąże się ona z toksynami metali ciężkich w naszych ciałach, takimi jak ołów, kadm, rtęć i uran oraz zapobiega ich ponownemu wchłanianiu lub przechowywaniu w miękkich tkankach naszego organizmu. Wykazano, że wysoki poziom chlorofilu chlorelli chroni organizm przed promieniowaniem ultrafioletowym, usuwając z ciała radioaktywne cząsteczki. W rzadkich przypadkach chlorella może powodować obrzęk twarzy lub języka, nadwrażliwość na światło słoneczne, zaburzenia trawienia, trądzik, zmęczenie, letarg, bóle głowy, zawroty głowy i drżenia.

*PEKTYNA OWOCOWA – to substancja występująca naturalnie w wielu owocach, których właściwości sprawiają, że doskonale nadaje się do wyrobu galaretek. Ma także zdolność ściągania metali ciężkich i innych zanieczyszczeń z krwiobiegu poprzez wiązanie się z nimi. Zanieczyszczenia te są następnie wydalane poprzez normalne oddawanie moczu.
Pektyny znajdują się w skórze wielu owoców i warzyw. Doskonałymi źródłami pektyny są banany, jabłka, kapusta, okra, buraki, winogrona, marchewka i wszystkie owoce cytrusowe w białej części zwanej rdzeniem. Pektyna wiąże się również z wytwarzającym nowotwór białkiem o nazwie galektyna 3. Galektyna 3 umożliwia komórkom nowotworowym oderwanie się od nowotworów i ponowne przyłączenie w innym miejscu, a więc jest to główny czynnik rozprzestrzeniania się raka. Ale pektyna blokuje aktywność galektyny 3, a przez to może zapobiegać progresji raka w ciele. Pektyna pomaga utrzymać równowagę jelit poprzez oczyszczanie jelit z jej rozpuszczalnych i nierozpuszczalnych włókien. Jest także skuteczny w wywoływaniu regresji i zapobieganiu kamieniom żółciowym. Istnieją również dowody na to, że regularne stosowanie pektyny może zmniejszać skale cukrzycy. Pektyna może powodować działania niepożądane, w tym: wzdęcia, biegunkę, zmniejszenie apetytu i wyczerpywanie się minerałów.

*TAKESUMI – lub zwęglony bambus jest dobrze znany w Japonii, ale dopiero teraz staje się popularny w Europie. Mówiąc prościej – pochodzi z bambusa, który jest karbonizowany w bardzo specyficznych warunkach. Wielu lekarzy stosuje go na toksyczności metali ciężkich, chemikaliów i często wrażliwości pokarmowej. To jeden z najlepszych produktów detoksykacji. Skutecznie adsorbuje mykotoksyny i endotoksyny (i inne biotoksyny) z różnych organizmów, odciąża wątrobę i nerki, a tym samym działa przeciw starzeniowo. Adsorbuje promieniowanie. Wielu lekarzy Lyme używa go jako część swoich protokołów detoksykacyjnych. Ze względu na porowatą naturę bambusa jest niesamowitym absorberem (do 10 razy większym niż węgiel aktywny). Naukowcy z Japonii twierdzą, że emituje promienie dalekiej podczerwieni (poprawiając w ten sposób krążenie), jak również jony ujemne i chroni ciało przed falami EMF. Jest również naturalnym źródłem minerałów i wykorzystuje się go do odkwaszania organizmu. Na Amazonie dostępny jest pod nazwą Takesumi by Supreme Nutrition, 60 grams. Pacjenci cierpiący na porfirię o zróżnicowanej budowie powinni unikać stosowania Takesumi Supreme. Należy przyjmować go co najmniej 2 godziny z dala od suplementów, żywności i leków, ponieważ może je adsorbować.

*ZEOLIT- to wulkaniczna krzemionka mineralna o mikroskopowej strukturze krystalicznej, która może wychwytywać toksyny na poziomie molekularnym. Ma niesamowitą zdolność wchłaniania i wymiany różnych chemikaliów, składników odżywczych, toksyn i jonów zgodnie z potrzebami cielesnymi. Nie tylko ma unikalny plaster miodu, mikroporowatą strukturę komórkową, jest to minerał naładowany ujemnie, co oznacza, że ​​jest w stanie przyciągnąć dodatnio naładowane zanieczyszczenia i związać się z nimi. Ciało nie absorbuje zeolitu. Zeolit ​​może być odporny na ekstremalnie wysokie temperatury, nie rozpuszcza się w żołądku ani w kwasie żołądkowym, nie rozpuszcza się w wodzie ani w tłuszczach, dlatego może przejść przez organizm całkowicie nietknięty. Równoważy pH w organizmie, działa przeciw utleniająco, ma właściwości przeciwnowotworowe i wspomaga pracę wątroby oraz trawienie. Wiąże on również histaminę w przewodzie pokarmowym i bezpośrednio eliminuje ją poprzez stolec.

1 KOMENTARZ

  1. Kolendra chyba nie zawsze może być bezpiecznie stosowana… Np. w przypadku osób z amalgamatami. Różne materiały w sieci donoszą, że powinna być też stosowana w małych ilościach i razem z chlorellą – bo inaczej wyciąga tylko rtęć z tkanek i większość niestety ponownie gdzieś zostaje odłożona. Jak to tak naprawdę jest?