Mutacja genu CBS w boreliozie z Lyme

0
1146
CBS problemy z genami w boreliozie

U osób z przewlekłą boreliozą istnieje większe zapotrzebowanie na reakcje chemiczne zachodzące w cyklu metylacji, a ponieważ za cykl metylacji odpowiadają geny to spojrzymy na gen CBS, ponieważ wszelkie mutacje tego genu stają się coraz bardziej oczywiste. Kiedy odnosimy się do metabolizmu, to tak naprawdę mówimy o cyklu metylacji. Te cykle to reakcje chemiczne, które nieustannie przebiegają w naszym wnętrzu podtrzymując życie i zapewniając zdrowie. Dzięki nim pozbywamy się toksyn, przetwarzamy hormony, budujemy komórki odpornościowe, wytwarzamy energię, neuroprzekaźniki i wiele, wiele innych rzeczy. Ważne jest, aby zdawać sobie sprawę, że mutacja tego genu nie należy do rzadkości u osób z chroniczną boreliozą i potencjalnie hamuje leczenie na wiele sposobów.

Mutacja genu nie oznacza, że gen w ogóle nie działa, tylko tyle że działa nieefektywnie. Często o tym, że mamy mutacje dowiadujemy się dopiero wtedy, kiedy zachorujemy i rośnie popyt na metylację. Gen się nie wyrabia i powoduje dwa główne problemy. Pojawia się nadmierna ilość siarki i nadmiar aminokwasu znanego jako tauryna. Tauryna powoduje nadmiar amoniaku. Nadmiar siarki w organizmie wywoła wrażliwość na suplementy na bazie siarki i pokarmy o wysokiej jej zawartości. Konsekwencją nadmiaru siarki będzie przewlekły stres, który wywoła ataki paniki i lęku. Natomiast nadmiar amoniaku wywołany nadmiarem tauryny, wywołuje zaburzenia funkcji poznawczych, dysfunkcję układu nerwowego, bóle głowy, nietolerancję pokarmową, co nakręca stres i budzi dodatkowy niepokój.

Jeśli osoba ma dodatkowo mutację genu MTHFR ,to musi najpierw leczyć mutację genu CBS. Gen MTHFR odpowiada za odtruwanie organizmu, odpowiada za glutation, którego w przewlekłej boreliozie potrzebujemy w bardzo dużych ilościach. Jeśli nie uporamy się z mutacją CBS, to nawet prawidłowe leczenie mutacji MHTFR nie poprawi naszej metylacji, a wszystkie wspomagające leki będą trafiały donikąd. Leczenie mutacji genu CBS nie jest zbyt trudne i zajmuje około 6 do 8 tygodni.

*Unikanie żywności o wysokiej zawartości siarki i stosowanie suplementów obniżających poziom siarki w organizmie
*Unikanie żywności, która przyczynia się do wysokiego poziomu amoniaku w organizmie
*Zmniejszenie poziomu tauryny i detoksykacji amoniaku
*Dostarczanie organizmowi odpowiednich składników odżywczych

Aby obniżyć poziom amoniaku, można zastosować aminokwas L-ornityne w wysokich dawkach, przy czym potrzebny jest odpowiedni poziom manganu. Aby obniżyć nadmiar siarki potrzebne są śladowe ilości molibdenu. Molibden przekształca toksyczne siarczyny w mniej toksyczne siarczany, które można bezpiecznie usunąć z organizmu poprzez mocz. Dzienna dawka molibdenu wynosi 300 mcg, a niekiedy należy zwiększyć nawet do 500 mcg, a według dr Andy Cutlera nawet do 1000 mcg. Koniecznie jest również monitorowanie poziomu miedzi w surowicy, ponieważ molibden, może zubożyć miedź w organizmie. Oprócz powyższych informacji, należy wspomnieć o tym, że nie należy przyjmować witaminy B6 w postaci suplementu, kiedy mamy do czynienia z mutacją genu CBS. Nadmiar siarki wytwarzany przez mutację genu CBS może nie tylko powodować wrażliwość i reakcję na siarkę, ale także może mobilizować rtęć i dawać „symptomy redystrybucji” rtęci.

źródło
Klinghardt, MD, Dr Dietrich. „Protokół HPU / KPU dla Lyme i autyzmu”. Planet Thrive , planetthrive.com/2010/04/hpukpu-protocol-for-lyme-and-autism.
Yasko, lekarz, dr Amy. Autyzm: drogi do odzyskania . 1st ed., Neurological Research Institute, 2009.
Cutler, Ph.D., Dr. Andy. „Sulfur Foods.” Living Network , www.livingnetwork.co.za/chelationnetwork/food/high-sulfur-sulphur-food-list.
Lam, MD, Dr. Michael. „Mutacja CBS może powodować problemy zdrowotne.” Dr Lam Coaching , www.drlam.com/blog/a-cbs-mutation-mould-be-causing-your-health-problems/34861.
Forsgren, Scott. „KPU / HPU: główny element łamigłówki w przezwyciężaniu przewlekłej choroby z Lyme.” Public Health Alert , 2010, www.publichealthalert.org/kpuhpu-a-major-piece-of-the-puzzle-in-overcoming-chronic- lyme-disease.html.