„Cieknący mózg” – Amoniak

0
1475
amoniak borelioza

Pewnie wiele osób słyszało o zespole nieszczelnego jelita grubego (LBS), ale kto słyszał o syndromie nieszczelnego mózgu?

Krętki boreliozy (Lyme) powodują gromadzenie się amoniaku w całym ciele, a przede wszystkim w mózgu. Amoniak w mózgu jest główną przyczyną naszej nadwrażliwości neurologicznej i psychicznej. Zmienia on przepuszczalność bariery krew-mózg, umożliwiając wtargnięcie większym cząsteczkom, takim jak niektóre aminokwasy, które normalnie nie byłyby w stanie tej bariery przekroczyć. Kiedy przypadkowe cząsteczki dotkną tkanek mózgu, doprowadzają do neuro-zapaleń, nadreaktywności i nadwrażliwości na bodźce, takie jak zapachy środowiskowe, toksyny chemiczne, mykotoksyny, produkty przemiany materii, emocje, a nawet zmiany w ciśnieniu barometrycznym, fazy księżyca i geopatyczne stresory. Wiele osób z tymi problemami czuje, że cierpią na głowę , że coś się z głową dzieje, jednak nie potrafią określić co? W rzeczywistości, obecność amoniaku i nasilenie objawów może być związane z histaminą.

Chory podczas leczenia antybiotykami na które źle zaczyna reagować podejrzewa reakcję Herxheimera . Niestety pogorszenie się objawów może wynikać z reakcji alergicznej, która stymuluje uwalnianie histaminy, co zwiększ ilość amoniaku w tkankach. Objawy takiej alergii mózgu są unikalne i zależą od tego, która część mózgu jest nią dotknięta. Wywołany przez amoniak zespół nieszczelnego mózgu jest jedną z głównych przyczyn wielu wrażliwości chemicznych, dysfunkcji poznawczych, chronicznego syndromu zmęczenia, MS, ALS i mnóstwa innych przewlekłych chorób. BB uwalnia amoniak, który przekształca się w glutaminę za pośrednictwem szlaków syntezy glutaminy. Prowadzi to do miejscowego obrzęku astrocytów (komórek mózgu). To nagromadzenie glutaminy indukowane przez amoniak może powodować dysfunkcję astrocytów, co prowadzi do upośledzenia reaktywności naczyń i zmniejsza dostępności argininy, a to z kolei prowadzi do zwiększonej produkcji tlenku azotu. Zmieniony metabolizm energii mózgu prowadzi do dysfunkcji poznawczych i jego zmęczenia.

Amoniak indukowany przez boreliozę nie jest problemem ogólnoustrojowym, występuje w obszarach zlokalizowanych, więc testy laboratoryjne mogą być bardzo niewiarygodne. Celem diagnozowania, używa się techniki bezpośredniej rezonansowej (DRT), którą wykrywamy obecności amoniaku w mózgu, sercu i wątrobie. Amoniak posiada bardzo wysokie pH(11,6) i jest toksyną, która uszkadza tkanki wypalając je żywcem. Można jej działanie porównać do gaszenia papierosa na ręce. Kiedy oderwiemy rękę od żaru rana jeszcze długo pozostanie piekąca i minie sporo czasu potrzebnego na regenerację uszkodzonych komórek.

Pozbywanie się amoniaku w boreliozie z Lyme będzie więc procesem ciągłym, dopóki nie opanujemy infekcji krętkowej, która na bieżąco będzie go produkowała. Bez względu na technikę leczenia boreliozy, ziołami czy antybiotykami, zdecydowanie musimy wprowadzić technikę radzenia sobie z toksycznym amoniakiem.

Do naturalnych, biologicznych technik będziemy potrzebowali ekstraktu z liści Sylphium laciniatum i ekstraktu z liści Hibiscus sabdarifa. (Silphium laciniatum) w badaniach klinicznych wykazano ,że jest to najlepsza substancja anty-neurotoksyczna poznana do tej pory. Uważa się, że silfium rozkłada się i / lub wiąże neurotoksyny drobnoustrojowe. Ma wręcz kosmiczne wyniki w eliminacji pierwotnych toksyn uwalnianych przez Borrelia burgdorferi i działa na ponad 350 neuro-toksycznych chorób. Badania kliniczne wykazały, że Silphium może także wiązać metale ciężkie, rozkłada alkohol izopropylowy i akumulację benzenu. Silfium czyści tlenek azotu (NO), metabolit amoniaku w układzie mięśniowo-szkieletowym.

Tlenek azotu gromadzi się w stawach i mięśniach w reakcji na krętki, które uwalniają amoniak przekształcający się natychmiast w tlenek azotu, a on z kolei powoduje reakcję hiper-zapalną prowadzącą do akumulacji fibryny, bólu, sztywność stawów i mięśni, a także potencjalnie zwiększa wytwarzanie grubej powłoki fibrynowej nowotworów. Amoniak jest rozsiany właściwie po całym ciele. U osób z chorobami neurodegeneracyjnymi warty jest uwagi zestaw L-asparaginiany L-ornityny. Możemy go spotkać w niemieckim produkcie pod nazwą Hepamertz , który zmniejsza amoniak obserwowany w ciężkich chorobach toksycznych wątroby.

Badania kliniczne nad gromadzeniem się amoniaku u osób z potwierdzoną boreliozą sugerują, że wszystkie osoby mają zlokalizowane nagromadzenie się amoniaku głównie w mózgu, sercu, wątrobie i szczękach. Do tej pory wiązano nadmierne gromadzenie się amoniaku w organizmie z mutacjami SNP i osobami, które mają utrudnione ścieżki metylacji. Zła metylacja wiąże się ze słabą produkcją komórek T, co zwiększa poziomy histaminy. Histamina jest powiązana ze stanem zapalnym i przyczynia się do powstawania nieszczelnych wnętrzności, a także alergii. Niedawne odkrycie wpływu krętków na lokalne poziomy amoniaku zmienia zasadniczo walkę z cierpieniem chorego na boreliozę chorobę z Lyme i pozwala domniemywać, że jego cykliczne usuwanie zabezpieczy nas przed bardzo poważnymi chorobami neurodegeneracyjnymi takimi jak SM cz SLA .

  • https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/10462368
  • https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC1978237/