Problem z sercem – amoniak

0
1364
problemy_kardiologiczne_u_chorych_na_borelioze

Częstym objawem w przewlekłej boreliozie jest problem, a w zasadzie wiele problemów związanych z sercem, takich jak zespół tachykardii (POTS). Jest dość powszechnym, że u pacjentów z POTS zauważalny jest wyraźny spadek ciśnienia, hipowolemia (mała objętość krwi) i wysokie poziomy noradrenaliny w osoczu podczas stania, co wskazuje na rozregulowany autonomiczny układ nerwowy (dysautonomię), powodując zwiększoną aktywację układu współczulnego. Nie trudno się domyślić, że chorzy z POTS odczuwają także zmęczenie, bóle głowy, zawroty głowy, kołatanie serca, nietolerancję wysiłku, nudności, zmniejszoną koncentrację, drżenie (trzęsienie), omdlenia, chłód, ból w klatce piersiowej i duszność. Wiele tych problemów związanych z sercem i krążeniem może być spowodowanych przez Lyme Endocarditis w wyniku toksyn metabolicznych wytwarzanych przez krętki (bakterie) boreliozy z Lyme.

Podstawową toksyną zidentyfikowaną w takich badaniach klinicznych jest nagromadzony amoniak (NH3) w ​​sercu, mózgu i innych zainfekowanych tkankach. Usuwanie problemu nagromadzenia się amoniaku w narządach pozwala zminimalizować objawy. Borelioza (choroba z Lyme) uznawana jest za chorobę przewlekłą, na którą pacjent choć z reguły cierpi okrutnie to jednak nie doprowadza go ona do śmierci. Czyżby?

Borelioza może doprowadzić do nadmiernego gromadzenia się amoniaku. Po pierwsze sama Borrelia Burgdorferii i inne bakterie Lyme, uwalniają amoniak jako egzotoksynę w naszym organizmie. Po drugie amoniak jest naturalnym produktem ubocznym spożywania białka, a także bakterii jelitowych. Ciało naturalnie usuwa amoniak w procesie cyklu mocznikowego. W skrócie, gdy amoniak wchodzi do wątroby, wątroba przekształca amoniak w mocznik, mocznik jest następnie wysyłany do nerek gdzie jest następnie wypłukiwany przez mocz. W ten sposób ciało reaguje na zwykłe ilości amoniaku.

Proces ten może być jednak zakłócony i utrudniony, gdy dochodzi do uszkodzenie wątroby i nerek wywołane toksynami. W rezultacie amoniak nie jest prawidłowo usunięty z organizmu i wraca do krwiobiegu, a stamtąd na przykład do mózgu prowadząc do uszkodzenia receptorów neuroprzekaźników. To otwiera drzwi do wywołania depersonalizacji i rozbieżności funkcjonowania mózgu. Bardziej niż prawdopodobnym jest, że wątroba i nerki pracują nadmiernie w boreliozie z Lyme, co może prowadzić do nieefektywnego cyklu moczowego. Jeśli cykl moczowy organizmu nie przekształca amoniaku w prawidłowy mocznik, to prowadzi to do powstawania i gromadzenia się amoniaku w organizmie z jakiegokolwiek źródła.

Najwięcej amoniaku wytrąca się w czasie reakcji herxa, ale czasem bywa że mamy zmutowany gen CBS, a to już nie żarty. Kiedy gen CBS zostanie zmutowany, może to prowadzić do nie tylko wysokiego poziomu amoniaku, ale także tauryny i siarki. Objawy toksyczności amoniaku nakładają się się z objawami boreliozy z Lyme. Dysfunkcja poznawcza, zaburzenia układu nerwowego, drażliwość, bóle głowy, przewlekłe zmęczenie senność czy problem nietolerancji pokarmowej to niektóre z objawów. Standardowy test krwi może kontrolować tylko ilość amoniaku obecnego we krwi. Jednak ten typ testu nie odzwierciedla całkowitej ilości amoniaku, która może być przechowywana w innych częściach ciała, jak mózg, zęby i tkanka mięśniowa, W przypadku amoniaku przechowywanego w innych miejscach ciała niż krew, wykonywane jest bezpośrednie badanie rezonansu.

Dla tych, którzy nie mają mutacji genu CBS, ale wciąż martwią się nadmiernym poziomem amoniaku w organizmie istnieją popularne suplementy wspomagające usuwanie nadmiernych ilości amoniaku. L-Ornityna – aminokwas odgrywający ważną rolę w tworzeniu mocznika, który jest potrzebny do usunięcia amoniaku z organizmu. Zaleca się zarówno stosowanie L-argininy, jak i L-karnityny w celu usunięcia amoniaku z mózgu, ponieważ w mózgu brakuje enzymu związanego z ornityną w celu zobojętnienia amoniaku. Podczas stosowania leku L-Ornithine należy rozpocząć powolny wzrost i zwiększać dawki. Za dużo L-ornityny na raz może powodować mgłę mózgową i upośledzenie funkcji poznawczych, które mogą wynikać z nieuzasadnionego szybkiego usuwania amoniaku z mózgu.

Yucca Root – zioło dobrze znane ze swojej wyjątkowej zdolności do usuwania amoniaku z organizmu. Hydroxy B12 jest zalecany przez znanego lekarza Lyme Dr Dietricha Klinghardta, który stwierdził, że Hydroxy B12 może pomóc usunąć amoniak z mózgu. Wskazane jest również stosowanie węgla aktywnego i cytrynianu magnezu.

Podsumowując jeśli masz problem z dolegliwościami sercowymi, neurologicznymi, boli cię głowa i czujesz senność wprowadź protokół usuwania amoniaku pamiętając że badania z krwi są niemiarodajne. Nadmiar amoniaku może prowadzić do śpiączki a co za tym idzie nawet do śmierci.

źródła:

Jernigan, David, D.C. „The Alkaline Brain: Lyme Borrelia-induced Hyper-ammonemia.” Neuro-Antitox II. N.p., n.d. Web. 23 Oct. 2014.
„How Excess Protein Produces High Ammonia Levels.” (n.d.): n. pag.Connected Health Care Systems. Web. 23 Oct. 2014.
„Why Does Every Cell in Our Body Contain DNA?” Science Questions with Surprising Answers. N.p., 22 Aug. 2013. Web. 23 Oct. 2014.
„Hepatic Encephalopathy: MedlinePlus Medical Encyclopedia.” U.S National Library of Medicine. U.S. National Library of Medicine, n.d. Web. 23 Oct. 2014.
„The Urea Cycle.” The Urea Cycle. N.p., 18 May 2011. Web. 23 Oct. 2014.

<http://users.rcn.com/jkimball.ma.ultranet/BiologyPages/U/UreaCycle.html>.

Yasko, Amy, Ph.D. Autism: Pathways to Recovery. Bethesda, MD: U.S. Dept. of Health and Human Services, Public Health Service, National Institutes of Health, 1996. Print.
Harvey, Richard A. „VII: Metabolism of Ammonia.” Lippincott’s Illustrated Reviews: Biochemistry. N.p.: Wolters Kluwer, n.d. N. pag. Print.
Forsgren, Scott. „Klinghardt Conference: Lyme and Other Chronic Infections.” BetterHealthGuy.com – A Site Dedicated to Lyme Disease. N.p., 21 Jan. 2014. Web. 31 Oct. 2014.